Romowie to największa mniejszość etniczna w Europie

O Romach na Węgrzech ?Szansą dla Romów jest przede wszystkim Chrystus. Jeżeli człowiek pozwoli, aby w jego sercu zagościła Dobra Nowina, to wtedy odkryje swoją godność, odkryje, że jest osobą kochaną przez Boga, przez Niego stworzoną? ? uważa biskup pomocniczy archidiecezji Esztergom-Budapeszt na Węgrzech. W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu bp János Székely omówił także obecną…

Oświadczenie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Poznańskim na temat imigrantów z Ukrainy

Oświadczenie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Poznańskim na temat imigrantów z Ukrainy 1. We współczesnym świecie, w którym powiększa się rozdźwięk pomiędzy państwami bogatymi i biednymi, a jednocześnie szybki rozwój komunikacji skraca odległości, wzrasta przepływ osób poszukujących lepszych warunków życia, pochodzących z mniej uprzywilejowanych obszarów ziemi. Ich przybywanie do krajów bardziej rozwiniętych często postrzegane jest…

Abp Jurkovič wzywa do dalekowzrocznego porozumienia ws. migracji

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie abp Ivan Jurkovič zaapelował o bardziej dalekowzroczną politykę ws. migracji i praw człowieka. ONZ pracuje nad umową międzynarodową, zwaną „globalnym paktem” (global compact), która ma na celu wypracowanie listy zasad i zobowiązań dotyczących wszystkich aspektów migracji w świecie. Na pierwszej konsultacji tematycznej w tej sprawie nt. „Praw człowieka wszystkich migrantów,…

Watykan uruchomił nową stronę internetową o migrantach i uchodźcach

Sekcja ds. migrantów i uchodźców watykańskiej Dykasterii ds. Promocji Integralnego Rozwoju Człowieka uruchomiła stronę internetową Działająca od 1.01.2017 r. nowa Dykasteria ds. Promocji Integralnego Rozwoju Ludzkiego udostępniła nową witrynę internetową dostępną w pięciu językach, poświęconą migrantom i uchodźcom. Sekcja Migrantów i Uchodźców Dykasterii pomaga Kościołowi na całym świecie wspierać tych, którzy są przesiedleni z powodu…

Większość chrześcijańskich uchodźców chce wrócić do Iraku

Niepewna przyszłość chrześcijańskich uchodźców w Iraku Zdecydowana większość chrześcijan wypędzonych przez islamistów z Mosulu i Równiny Niniwy, chce wrócić do swych domów ? wynika z badań przeprowadzonych wśród uchodźców. Za powrotem opowiedziało się 68 proc. badanych. Stawiają oczywiście warunki, w pierwszym rzędzie kwestę bezpieczeństwa. To właśnie z tego powodu do półmilionowego miasta Karakosz powróciło dotychczas…